Jakie śruby warto mieć podczas remontu?

Jakie śruby warto mieć podczas remontu?

Remont domu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli interesują Cię projekty DIY lub po prostu chcesz naprawić różne przedmioty w swoim domu, jedną z rzeczy, które z pewnością będziesz musiał zrobić, jest zakup odpowiednich elementów złącznych do pracy. Zwykle jest to bardzo ważna kwestia, a pomyłka ma poważne konsekwencje. Na przykład, gdy dostaniesz niewłaściwy rodzaj śruby do łączenia różnych materiałów, prawdopodobnie uszkodzisz element, który próbujesz złożyć. 

W niektórych przypadkach możesz nawet doprowadzić do uszkodzenia śrub lub sprzętu, którego używasz do wbijania ich w materiały. Wszystko to oznacza stratę pieniężną, a także stratę dużej ilości czasu. Aby tego uniknąć, zwykle dobrze jest wiedzieć, jakich rodzajów śrub użyć w projekcie. Dodatkowo producent podkładek, producent wkrętów dociskowych itp. powinni być starannie dobrani, by zakupić wysokiej jakości narzędzia.

Wkręty do drewna

Jeśli jesteś zainteresowany łączeniem materiałów drewnianych, będziesz musiał użyć wkrętów do drewna. Na szczęście identyfikacja wkrętu przeznaczonego do mocowania drewna nie jest taka trudna. Są one zwykle zaprojektowane tak, aby miały grubszy skok, co oznacza, że ​​ich gwinty są szeroko rozstawione. Ma to na celu zapewnienie, że będą lepiej przylegać do drewna, ponieważ jest ono bardziej miękkie niż metal. Poza tym trzpień (pierwsze kilka centymetrów poniżej głowy) jest zwykle niegwintowany. Ma to na celu zapewnienie, że wkręt zostanie wyrównany z powierzchnią drewna, gdy zostanie już na danym miejscu. Oznacza to, że jednym z niebezpieczeństw związanych z używaniem wkrętów z gwintowanym trzpieniem jest to, że na powierzchni drewna pojawią się występy, co jest niezwykle nieestetyczne i niechlujne.

Photo from Pixabay.com

Blachowkręty

Jedną z charakterystycznych cech tego typu śrub jest fakt, że gwinty sięgają aż do łba śruby. Większość z nich zaprojektowano w taki sposób, że do ich zamontowania wymagany jest nawiercony otwór w blasze.

Wkręty do płyt gipsowo-kartonowych

W zależności od powierzchni, na której ma być zamontowana płyta gipsowo-kartonowa, mogą one być wykonane z grubego lub drobnozwojnego gwintu. Wkręty do płyt kartonowo-gipsowych z grubym gwintem są przeznaczone do mocowania płyt do drewnianej powierzchni, podczas gdy wkręty z drobnym gwintem są przeznaczone do mocowania do metalowych kołków. Oprócz tego wyróżnia je również to, że połączenie między głowicą a trzonkiem jest zakrzywione. Ma to na celu zmniejszenie szans na rozerwanie płyty gipsowo-kartonowej. Potrzebne do tego śruby i wkręty zakupisz na stronie https://www.kristal.net.pl/. 

Wkręty do muru

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w przypadku śrub murarskich, zwanych również jest to, że nie są one skierowane na końcówkę. Wkręt murarski nie wierci własnego otworu; zamiast tego należy wstępnie wywiercić otwór przed włożeniem śruby. Podczas gdy niektóre śruby do muru mają główki krzyżowe, wiele z nich ma podniesione główki sześciokątne, które wymagają instalacji za pomocą dopasowanego bitu z łbem sześciokątnym. Sprawdź opakowanie wkręta, dla którego wiertła i dokładnego rozmiaru potrzebne jest wstępne nawiercenie otworów, a następnie wywiercenie kotwy. Do nawiercania wstępnego niezbędna jest wiertarka udarowa z wiertłem do kamienia, ale do wkręcenia wymienionych wkrętów można użyć zwykłej wiertarki.

Wkręty do podłogi

Wkręty używane do mocowania podłogi są zaprojektowane w ten sposób, aby zagłębiać się tak, by łby były równe lub tylko włos pod powierzchnią drewna. Podobnie jak wkręty do drewna, ta konkretna zewnętrzna śruba ma gruby gwint i gładki chwyt górny i jest odporna na rdzę i korozję. Jeśli montujesz deski tarasowe z impregnowanego ciśnieniowo drewna, używaj tylko wkrętów do desek. Producenci desek kompozytowych określają użycie stosownych wkrętów do desek ze stali nierdzewnej do montażu swoich produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru odpowiednich drzwi do Twojego mieszkania: kluczowe aspekty bezpieczeństwa i stylu
Poradnik wyboru odpowiednich drzwi do Twojego mieszkania: kluczowe aspekty bezpieczeństwa i stylu
Odkryj, jak bezpieczeństwo i styl mogą współgrać w decyzji o wyborze drzwi do Twojego mieszkania. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie aspekty są kluczowe.
Drzwi zewnętrzne – jak wybrać aby spełniły wszystkie nasze oczekiwania?
Drzwi zewnętrzne – jak wybrać aby spełniły wszystkie nasze oczekiwania?
Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych jest kluczowy dla bezpieczeństwa, izolacji termicznej i estetyki domu.
Jak dopasować styl i kolorystykę mebli do aranżacji wnętrza – praktyczne porady
Jak dopasować styl i kolorystykę mebli do aranżacji wnętrza – praktyczne porady
Zastanawiasz się, jak idealnie dobrana kolorystyka i styl mebli potrafią odmienić przestrzeń domową? Poznaj praktyczne porady, które pomogą Ci osiągnąć harmonię i niepowtarzalny charakter wnętrza.
Ostatnie wpisy