Na co zwracać uwagę podczas wyboru armatury w sklepie?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru armatury w sklepie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego dopasowanie jej do łazienki czy kuchni musi być wręcz perfekcyjne. Nie zapomnij również o aspektach wizualnych. Dobranie produktu do danego pomieszczenia nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić samodzielnie. Na jakie elementy należy szczególnie zwrócić uwagę przy doborze armatury łazienkowej i kuchennej?

Armatura łazienkowa – co jest najważniejsze przy jej wyborze?

Armatura łazienkowa to bardzo ważny element. Składa się na nią wanna, umywalka i bidet, prysznic i muszla klozetowa. Wszystkie te elementy muszą spełniać przede wszystkim praktyczne wymogi, powinny jednak być również dopasowane pod względem wizualnym. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza jeśli wykonujesz projekt samodzielnie. 

Z pewnością w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość poszczególnych elementów. Nie w każdej łazience znajduje się wystarczająca ilość miejsca na wannę czy dużą umywalkę. Warto to wcześniej sprawdzić i dokładnie wymierzyć całą łazienkę. Do tego zwróć szczególną uwagę na trwałość materiału, z którego armatura została wykonana. Od tego zależy, czy poszczególne elementy pozostaną z nami przez długi czas i to w niezmienionej formie. Należy pamiętać, że remont łazienki wykonuje się raz na nawet kilkanaście lat, należy on bowiem do naprawdę kosztownych.

W następnej kolejności zwróć uwagę na funkcjonalność. Po pierwsze czy wanna spełni Twoje oczekiwania pod względem głębokości oraz kształtu. Co do muszli klozetowej powinna być dostosowana do wzrostu dorosłego człowieka. Masz do wyboru nowoczesne wersje podwieszane oraz tradycyjne, wpuszczone w podłogę. Te pierwsze sprawdzą się lepiej do mniejszych łazienek. Co do umywalki, z reguły najważniejszy jest kształt oraz sposób montażu. Większość osób wybiera bardzo praktyczne modele połączone z szafką.

Armatura kuchenna – na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

W przypadku armatury kuchennej sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ musisz dobrać jedynie zlew, który musi pasować do mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. Poza wymierzeniem powierzchni, którą dysponujesz, zadbaj o jego funkcjonalność, również w kuchni ten aspekt jest bardzo istotny. Pozwoli Ci bowiem wykonać wszystkie czynności, umyć produkty spożywcze oraz wygodnie zmyć naczynia.

Jeśli masz taką możliwość, wybierz wersję dwukomorową zlewu, która pozwoli Ci na korzystanie ze zlewu w dwojaki sposób jednocześnie. Możesz także zdecydować się na wersję z ociekaczem. 

Pamiętaj o sprawdzeniu trwałości tego elementu. To on będzie miał fundamentalne znaczenie. Im lepsza jakość armatury kuchennej, tym większe możliwości daje. Nie zapomnij również o kształcie oraz o materiale, z którego został wykonany zlew. Wspaniale sprawdzają się wersje aluminiowe, ale nie brakuje także amatorów granitowych propozycji. Z pewnością możesz również skorzystać z pomocy doświadczonego pracownika w sklepie budowlanym. Pomoże Ci on wybrać najlepszy produkt dla Ciebie!

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy izolacja termiczna w garażu jest naprawdę potrzebna?
Czy izolacja termiczna w garażu jest naprawdę potrzebna?
Dowiedz się, czy ciepło uciekające przez mury Twojego garażu może wpływać na twoje rachunki za ogrzewanie oraz jak izolacja termiczna może być rozwiązaniem tego problemu.
Rodzaje obróbki betonu
Rodzaje obróbki betonu
Beton to materiał budowlany, który składa się z cementu, wody, kruszywa i dodatków. Aby móc wykorzystać beton do konstrukcji budynków i innych obiektów, należy przeprowadzić obróbkę, która pozwoli na uzyskanie wymaganych parametrów technicznych i estetycznych. Istnieje kilka rodzajów obróbki betonu, które różnią się między sobą sposobem przeprowadzenia i efektem końcowym.
Meble gabinetowe – idealne rozwiązanie dla Twojego biura
Meble gabinetowe – idealne rozwiązanie dla Twojego biura
Meble gabinetowe - profesjonalny design, funkcjonalność i wygoda w Twoim biurze. Stwórz idealne otoczenie pracy z naszymi wysokiej jakości meblami.
Ostatnie wpisy