Jaki wpływ na estetykę kuchni ma bateria kuchenna?

Jaki wpływ na estetykę kuchni ma bateria kuchenna?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd kuchni, a sposób montażu baterii

Bateria to istotny element wpływający na estetykę kuchni. W sprzedaży znaleźć można wiele różnorodnych produktów, dlatego wybór optymalnego modelu nie jest zadaniem łatwym. Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były modele naścienne, mocowane do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Chociaż rozwiązanie to było łatwe w montażu i praktyczne, wyglądało dosyć topornie i mało estetycznie. Z tego względu obecnie odchodzi się od takiego sposobu montażu. Baterie naścienne obecnie kupują głównie osoby, które pragną nieznacznie unowocześnić swoją kuchnię, bez wymiany całej instalacji.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego jest zakup stojących baterii kuchennych. Tego rodzaju produkty montuje się w blacie lub bezpośrednio w zlewozmywaku. Takie modele w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością. Ich charakterystyczną cechą jest nie tylko efektowny wygląd, ale i łatwy montaż za pomocą elastycznych węży. Wybierając baterie kuchenne, należy również zwrócić uwagę na ilość kurków. W sprzedaży znaleźć można zarówno modele jedno, jak i dwuuchwytowe.

Pierwsze z wymienionych wyposażone są w jeden uchwyt, za pomocą którego reguluje się temperaturę wody oraz moc strumienia. W drugim przypadku jeden kurek jest od zimnej wody, drugi od ciepłej. Oba rozwiązania prezentują się w kuchni bardzo efektownie i mogą wpływać na poprawę wyglądu pomieszczenia. Jednak większą popularnością cieszą się modele z jednym uchwytem, które są bardziej funkcjonalne.

Kształt, kolor oraz design

Przy wyborze baterii kuchennych bierze się pod uwagę także ich wygląd zewnętrzny. Dawniej najchętniej wybierane były produkty pokryte warstwą chromu, który nadaje każdej kuchni elegancji. Błyszcząca powłoka sprawia także, że kuchnia sprawia wrażenie czystej i sterylnej. Osoby, które szukają innowacyjnych i niebanalnych rozwiązań, mogą zdecydować się na zakup produktów granitowych lub ceramicznych. Baterie granitowe są trwałe i odporne na zarysowania. Doskonale sprawdzają się w połączeniu ze zlewozmywakiem wykonanym z tego samego materiału.

Jeśli chodzi o produkty ceramiczne, wyróżniają się one największą trwałością, ale też najwyższą ceną. Takie baterie nadają kuchni klasy i stylu. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się baterie w wyrazistych kolorach, takich jak zieleń, biel, czerń, czy czerwień. Kolorowe modele stanowią wyrazisty element dekoracyjny każdej kuchni i znakomicie sprawdzają się w połączeniu z nowoczesnymi, lakierowanymi frontami mebli kuchennych. Osoby, które preferują wnętrza w klasycznym stylu mogą, wybrać nowoczesne baterie kuchenne w stylu retro. Takie elementy nadają kuchni elegancji oraz wiktoriańskiego stylu.

Przy wyborze baterii kuchennych należy również zwrócić uwagę na ich kształt. W sprzedaży znaleźć można zarówno produkty o prostych kształtach, które skutecznie wtapiają się w otoczenie, jak i designerskie modele o futurystycznym wyglądzie. Takie baterie bardzo często same w sobie stanowią małe dzieła sztuki i są tym elementem wyposażenia kuchni, który najbardziej przyciąga uwagę osób postronnych. Podczas wyboru baterii kuchennej warto pamiętać także o funkcjonalności. W związku z tym, że z baterii kuchennej korzysta się dosyć często, powinna być ona nie tylko ładna, ale i praktyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ekologiczność i wysoka wartość opałowa pelletu Robin wpływają na twoje ogrzewanie?
Jak ekologiczność i wysoka wartość opałowa pelletu Robin wpływają na twoje ogrzewanie?
Odkryj, jak wysoka wartość opałowa pelletu Robin i jego ekologiczność mogą zoptymalizować twoje ogrzewanie, przynosząc wymierne korzyści.
Czy wybór ogrzewania podłogowego jest dobrym pomysłem dla twojego domu?
Czy wybór ogrzewania podłogowego jest dobrym pomysłem dla twojego domu?
Dowiedz się o zaletach oraz możliwych wadach instalacji ogrzewania podłogowego w Twoim domu. Sprawdź, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najkorzystniejsze.
Tworzenie harmonii: połączenie estetyki i funkcjonalności w wyborze mebli
Tworzenie harmonii: połączenie estetyki i funkcjonalności w wyborze mebli
Odkryj tajemnice tworzenia idealnej harmonii w wyposażeniu wnętrz. Poznaj jak połączyć estetykę z funkcjonalnością wybierając meble do swojego domu.
Ostatnie wpisy