Jak przechowywać rzeczy w garażu?

Jak przechowywać rzeczy w garażu?

Garaż
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to często nie tylko miejsce postojowe dla naszego samochodu, ale także idealne miejsce do przechowywania różnego rodzaju rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Jak jednak przechowywać rzeczy w garażu, aby zachować w nim porządek? Podpowiadamy!

Garaż ma ogromny potencjał, aby stać się czymś znacznie więcej niż tylko miejscem do parkowania swojego samochodu. Podpowiadamy, co kupić do garażu oraz jak przechowywać w nim rzeczy, aby stał się wyjątkowo praktycznym miejscem.

Meble do garażu

Jeśli chcesz, aby garaż stał się dobrym miejscem do przechowywania, to warto zainwestować w meble garażowe. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku różnego rodzaju regały, jednak jakie konkretnie wybrać? Świetnym wyborem będzie regał metalowy. Jego największą zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość,  także na duże ciężary, ponieważ półki mogą udźwignąć nawet 200 kg. Ponadto w większości przypadków regały metalowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, więc możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez wiele lat. Dobrą alternatywą dla tych metalowych mebli są regały wykonane z drewna. Ogromną zaletą tych regałów są z pewnością ich duże walory estetyczne. Warto jednak pamiętać, że ich wytrzymałość jest znacznie mniejsza niż w przypadku regałów metalowych, dlatego nie nie sprawdzą się najlepiej w garażach, gdzie mają być przechowywane ciężkie przedmioty. 

Pamiętaj także, że oprócz samych mebli, musisz także zadbać o odpowiednie przechowywanie. Świetnym sposobem na to są różnego rodzaju i różnej wielkości kartony lub plastikowe pudełka, które pomogą Ci w zachowaniu porządku na półkach. 

Przestrzeń do majsterkowania

Garaż to świetne miejsce do przechowywania wszystkich narzędzi i innych akcesoriów do majsterkowania. Jeśli jednak Twój garaż jest odpowiednio duży, to możesz pójść o krok dalej i uczynić z niego swój osobisty mini warsztat. Jeśli chcesz zaaranżować taką przestrzeń do majsterkowania, to koniecznie postaw w garażu duży stół roboczy. Pamiętaj jednak, aby część warsztatowa była oddalona od samochodu na tyle, by praca w warsztacie nie groziła uszkodzeniem auta. Przydatne mogą okazać się także różnego rodzaju haki i półki na ścianie, które pomogą w uporządkowaniu narzędzi i sprzętów.

Czego nie przechowywać w garażu?

Mimo że garaż jest generalnie doskonałym miejscem do przechowywania, to jednak nie wszystko znajdzie tam swoje miejsce. Czego na pewno nie można przechowywać w garażu? Przede wszystkim farb, a w szczególności farb olejowych. Gdy latem temperatura wzrośnie, farby nie będą się nadawały do użytku. Podobnie wygląda sytuacja z żywnością w puszce, ponieważ tego typu jedzenie w puszce nie powinno być zwykle przechowywane w temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza. Garaż nie jest także dobrym miejscem do przechowywania tkanin i materiałów, ponieważ grozi to powstaniem na nich pleśni.

Zdj. główne: Logan Meis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Komody z szufladami: Praktyczne i stylowe rozwiązanie do przechowywania
Komody z szufladami: Praktyczne i stylowe rozwiązanie do przechowywania
Komody z szufladami - praktyczne rozwiązanie do przechowywania. Odkryj ich różnorodne zastosowania i stylowe wzornictwo!
Podjazd do garażu – jak go wykonać?
Podjazd do garażu – jak go wykonać?
Równy, gładki i wygodny podjazd do garażu to jeden z ważnych elementów, który wpływa na zdrowie auta. Po podjeździe auto […]
Rolety do domu – jakie wybrać?
Rolety do domu – jakie wybrać?
Wybór rolet do domu - kluczowy element aranżacji i funkcjonalności.
Ostatnie wpisy